Genital Estetik

Kadın dış genital organları; MONS PUBİS (göbek altındaki kıllı üst kısım ) , LABİA MAJOR (büyük-dış dudak üzerinde kıl folikülleri içerir.), LABİA MİNOR (küçük-iç dudak kıl folikülü içermez ), KLİTORİS (labia minörlerin üstteki birleşim yeri ), HYMEN (vajen girişinden 2-3 cm içerde 2-3 mm zar ) 'den oluşur.

Genelikle doğum - travma - doğuştan nedenlerden dolayı bu organlarda şekil bozuklukları oluşabilir. Bu organlar herkeste farklı olabilir. Normalde dış dudaklar iç dudakları kapatır. Ama eğer dış dudaklar normalden küçük veya iç dudaklar büyük ise kişiyi rahatsız edici olabilir. Tayt, dar pantolon, bikini veya mayo giydiğinde rahatsızlık hissedebilir. En sık rastlanan genital estetik sorunlarından biride iç ve dış dudaklarda büyüklük ve sarkmadır. Dış dudaklar büyük, asimetrik, uzun veya küçük olabilir. Cinsel ilişki sırasında labiumlar gerilip ağrı yapabilir.

Diğer bir sorunda vajende genelikle doğum sonrası görülen genişleme ve bolluk hissidir. Normal doğum sonrası görülen yırtıklar ve epizyo dikiş yerlerinde iyileşmede yaşanan problemler ve nedbe dokusu oluşması nedeniyle ilişkide ağrı ,her iki tarafta cinsel tatminsizlik görülebilir.

Cinsel isteksizlik, ağrılı ilişki, vajende genişlik, bolluk hissi ve kozmetik nedenlerden dolayı vajen daraltma (vajinoplasti) , Labioplasti (labiumların dudakların düzeltilmesi ), himenoplasti (kızlık zarı dikimi ), doğum yırtığı dikilmesi,antalyada genital daraltma ve vajinal estetik ameliyatları önerilir. Himenoplasti ve beraberinde labioplasti yapılabilir. Detaylı bilgi için kliniğimizle görüşünüz.


Bilgi Talebi

Not kısmına iletişim bilgilerinizi yazınız!

Genital Estetik Makaleleri

Çok Okunanlar

© 2024, Antalya Jinekolog Op.Dr.Mustafa TORGAÇ. Tüm Hakları Saklıdır.